Poznaj moc kwasu hialuronowego

wpis w: Zdrowie | 0

Aby długo zachować młodą cerę i zapobiegać zmarszczkom, warto zwrócić uwagę na znaną substancję aktywną, jaką jest kwas hialuronowy. Jak działa na twarz, na ciało i kto może go stosować? Poznaj najważniejsze fakty o kwasie hialuronowym.

Co wiadomo o kwasie hialuronowym?

Jest to substancja która ma wszechstronne zastosowanie i jest znanym składnikiem kremów nawilżających. Jako jedna z bardziej znanych substancji aktywnych jest z powodzeniem stosowana w kosmetykach, a także w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy to naturalny budulec organizmów, który tworzy strukturę skóry właściwej. Z wiekiem następują ubytki w jego ilości, a już po 25 roku życia zaczyna się proces stopniowej utraty kwasu hialuronowego. Efektem tego procesu jest utrata wody, zmniejszony poziom nawilżenia, przez co skóra jest mniej napięta i pojawiają się zmarszczki. Dlatego należy zadbać jak najwcześniej o uzupełnianie kwasu hialuronowego dzięki odpowiednim kosmetykom. Jakie jest główne działanie tej substancji? Przede wszystkim wzmacnia on barierę hydrolipidową skóry, zapobiega utracie wody, przeciwdziała zmarszczkom i powoduje, że inne składniki lepiej się wchłaniają. Mogą go stosować osoby w różnym wieku i z każdym typem cery.

Zapobiegaj zmarszczkom już po 25 roku życia

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy zacząć stosować kwas. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, bo należy to zrobić dokładnie wtedy, gdy zaczynają się procesy starzenia skóry, czyli po dwudziestym piątym roku życia. Jakie efekty może dać ta substancja? Jeśli regularnie go stosujemy, skóra jest nawodniona i wygładzona, wyraźnie bardziej elastyczna i sprawia wrażenie odświeżonej. Zmniejsza się widoczność zmarszczek, a skóra nabiera naturalnego blasku. Zmarszczki zostają wypełnione kwasem hialuronowym, który jako cząsteczka higroskopijna, silnie wiąże wodę. Jest to odczuwalne zarówno na skórze, jak i wnika on głęboko w skórę. Producenci kremów przeciwzmarszczkowych stosują różne postacie tego kwasu, dla jeszcze lepszego efektu. Postać nisko cząsteczkowe wnika głęboko w skórę, a ta wysoko cząsteczkowa tworzy barierę ochronną na skórze.

Jakie kosmetyki warto mieć w kosmetyczce, aby zachować młodzieńczy wygląd?

Gama produktów z tym kwasem jest obecnie bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim popularne są kremy nawilżające z kwasem hialuronowym i są to najbardziej znane kosmetyki. Niezależnie od wieku i rodzaju cery, każda z nas potrzebuje kremu nawilżającego, aby wspomagać warstwy hydrolipidową skóry i chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Tylko taka skóra jest chroniona i dłużej zachowuje dobry wygląd. Ta substancja wykazuje doskonałe działanie przeciwzmarszczkowe, bo spłyca zmarszczki i zmniejsza ich widoczność. Regularne stosowanie takich kremów sprawia, że kwas wypełnia zmarszczki, przez co stają się mniej widoczne. Czy wiesz co daje krem przeciwzmarszczkowy? Jeśli używasz go regularnie, możesz spodziewać się efektów już za kilka tygodni. W przeciągu kilku miesięcy rezultaty są jeszcze lepsze, dlatego warto włączyć taki krem do stałej, codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *